Приміщення школи №4 було побудовано в 1912 році. З цього часу і розпочала вона свою роботу. Навчальний заклад отримав назву – Ніжинське чотирьохрічне міське училище.

Такий тип школи проіснував до 1920 року. У період до 1921 р. вона була реорганізована в загальноосвітню трудову політехнічну семирічну школу з двома концентрами: 4 роки – перший, і 3 роки – другий.

/Files/photogallery/1.jpg

Система шкільної освіти продовжувала вдосконалюватися. Так, у 1930р. вийшли постанови ЦК ВКП(б) «Про загальне обов’язкове початкове навчання» і «Про введення обов’язкового загального початкового навчання в Україні», які закріплювали принцип обов’язковості навчання.Розпочалася грандіозна кампанія — «всенародний похід за всеобуч». (Всеобуч — «всеобщее обучение».)

Реалізація принципу всеобучу потребувала нових шкільних приміщень, підручників, посібників, програм, кадрів учителів.Таким чином,у1928 році дерев’яний будинок школи було обкладено цеглою. Під час реорганізації було ґрунтовно перероблено навчальні плани і зміст програм. Ніжинська семирічка охоплювала навчанням дітей від 7 до 15 років. Випускники чотирьохрічного міського училища, які продовжували своє навчання вступали до учительських семінарій, після закінчення яких працювали вчителями в школах. Такий тип шкіл проіснував до 1934 року.

З 1934 року Ніжинська школа №4, хоча і зазнавала певних змін і реорганізацій, але існує і до цього часу – як середня.

Не припинила вона свою діяльність навіть в роки Другої світової війни. Незважаючи на складні умови, воєнний час та обмеження освіти з боку окупаційної влади учні, все ж, відвідували школу. Збереглися відомості відділу освітивід 9 квітня 1942р.:

«Кількість дітей по школах: по Ліцейській 276, по Козачій 196, по Мигалівці 154, по Магерках 108, по Овдіївці 131, дитсадок 75, всього 910 учн.»

У післявоєнний час школа стала чоловічою, а з 1954 р. – змішаною. Поступово змінювалася і матеріально-технічна база школи. З 1958 по 1961 р. було побудовано і обладнано майстерню, теплицю, крільчатник, метеорологічний та спортивний майданчики.
Значна увага в цей час приділялася трудовому вихованню дитячих колективів.

/Files/photogallery/2.jpg

На високому рівні у школі була поставлена позакласна робота. На міських оглядах художньої самодіяльності шкіл найкращим номером концерту був виступ хору хлопців школи (керівник Латишев В.М.). Ці традиції з роками не втрачалися.

/Files/photogallery/hor-2.jpg

На початку 1970-х років незамінним лауреатом обласного та республіканського дитячих фестивалів був ансамбль дівчат «Галичанка». Його керівником, душею була заступник директора Гринфельд Надія Федорівна.

У період з 1981 по 1986 роки в школі було споруджено тир (хоча згодом у 2000-х його було розібрано) та прибудовано 4 класні кімнати, спортивний зал і теплий коридор у філіалі. Пізніше додалося ще одне приміщення – шкільна бібліотека.

/Files/photogallery/3.jpg

На сьогодні школа складається з двох корпусів: головного, який розташований по вул. Козача, 22, та філіалу, де навчаються учні початкових класів за адресою пров. Федора Проценка, 6 (кол. пров. Шкільний).

/Files/photogallery/4.jpg

За роки існування Ніжинська школа №4 випустила тисячі хлопців та дівчат, які розлетілися по багатьох містах і країнах світу. Є серед них: інженери, лікарі, педагоги та науковці, працівники сфери культури, робітники різних професій.

Кожна людина з почуттям глибокої вдячності згадує свою школу, учителів, які не тільки давали знання, але й учили добра, справедливості, учили бути людиною.

/Files/photogallery/5.jpg

З 1948 по 1957 рік у школі працювала Заслужений учитель УРСР Щербакова Євгенія Семенівна. 40 років вона творчо працювала з дітьми. Нагороджена знаком, «Відмінник народної освіти УРСР», орденом Леніна, медаллю «За доблестный труд в Великой Отечественной войне». Свої вміння і знання у 1960-х рр. віддавав учням учитель математики Тюпа Володимир Григорович – згодом науковий співробітник Інституту кібернетики НАНУ. Усе своє життя присвятила школі Пігіна Ангеліна Федорівна. За свою сумлінну працю вона була нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора. У 1930-70-х роках у школі працювала Левковцева Олена Олександрівна. Жінка, яка не маючи власних дітей усю свою любов подарувала учням і професії. Вона відома тим, що стала першою студенткою-жінкою в Ніжинському інституті.

Незабутніми для учнів були уроки вчителів: Решитько С.П., Сагалович Л.С., Хомич В.М., Капленко В.Д., Павлюк А.М., Солдатова Г.М., Кряжева Г.В., Грінфельд Н.Ф., Опанасюк М.Ф., Мурсанкова Г.Д., Крупенко Р.Ю., Бойко Н.С., Мисник О.М.

Серед випускників школи були:

Бровченко М.Ф. актриса театру, співачка, Заслужена артистка України.

Желєзко Р.А. історик, завідувач історичним відділом Ніжинського краєзнавчого музею

Загуменний А.В. головний лікар Ніжинського протитуберкульозного диспансеру

Гриненко В.С. поет, викладач Донецької консерваторії

Каскевич М.Г. політичний діяч, Міністр праці України (1991–1996), Голова Чернігівської обласної державної адміністрації (1998–1999)

Козачок В.Ф. головний лікар Ніжинської стоматологічної поліклініки (1978-1998)

Колесник А.В. завідуючий хірургічним відділенням Ніжинської міської лікарні (80-90-ті рр.)

Кушнір О.П. провідний інженер інституту ядерних досліджень

Лукаш А.Г. науковий працівник та автор багатьох робіт у галузі техніки, екології та психології

Мамедов В.Х. депутат Ніжинської міської ради, голова федерації футболу м. Ніжина

Мандрико Є.С. кандидат біологічних наук, професор, співробітник науково-дослідного інституту м. Санкт-Петербург

Щербак П.І. викдадач, кандидат пед. наук, доцент, завідувач кафедри фізкультури НДУ ім. М. Гоголя

Ядренко М.Й. відомий український математик, професор, доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАН України. З 1966 по 1998 завідував кафедрою Теорії ймовірностей та математичної статистики Київського університету імені Тараса Шевченка.


У різні роки школуочолювали:

Хоменко Іван Петрович

Масик Володимир Іванович

Пенський Іван Ілліч

Калайда Павло Іванович

Зайцев Сергій Устинович

Резнік Петро Юхимович

Марценюк Степан Пилипович

Лисенко Костянтин Володимирович

Околот Федір Євдокимович

Лісовський Фелікс Антонович

Гайдар Іван Васильович

Станіславський Ігор Володимирович

Тарасенко Надія Миколаївна

Бондаревська Ніна Миколаївна

Мисник Ольга Миколаївна

Боцвін Олександр Валентинович

Бєлохіна Алла ГеоргіЇвна

З 2015 року посаду директора обіймає Манойленко Олег Іванович.

Кiлькiсть переглядiв: 971

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.